race

RŠblog

TÝDEN.CZ

20. 2. 2019
Rubrika: O dobrých věcech

Když šije chlap, musí si najít ten správný střih a spousty rad

Autor: Radek Štěpán

10.02.2019 10:06

 

Tak co, pánové, také máte s rukodělnými činnostmi minimální zkušenosti? S největší pravděpodobností na tom budete podobně jako já. Prostě jste úplnými začátečníky, kteří si třeba i k těmto záležitostem našli dost složitou cestu. Možná jenom chcete manželce ukázat, že zvládnete bez problémů to, co ona. I já jsem se do takovéto situace dostal a snažil se z ní co nejelegantněji vybruslit. Prostě jsem se chtěl dát do šití. Tato činnost mi připadala poněkud smysluplnější než háčkování a pletení. Nakonec jsem zjistil, že je asi také nejsložitější, a to i přes fakt, že máje doma docela moderní šicí stroj. Jedno krásné odpoledne jsem se tedy rozhodl začít. Neměl jsem ale k dispozici vůbec nic a v podstatě ani neznal cokoli, co s šitím souvisí. Proto jsem se podíval na internet a čekal, že tam bude spousta rad. To sice ano, nicméně většina za moc nestála. Až se mi podařilo narazit na portál Prošikulky.cz. Právě tento web se stal jakýmsi mým tahákem v tomto oboru.

Spousta rad pro začátečníky

Na tomto webu jsem si přečetl hned několik rad pro úplné začátečníky a přehodnotil svůj prvotní záměr. Šití jsem se vzdal. No, moudřejší ustoupí a šití je skutečně složité. Poměrně jednodušší je pletení. Podíval jsem se tedy na konkrétní druhy vlny, jež jsou aktuálně k dispozici. Samozřejmě jsem nezapomněl nastudovat i jednotlivé techniky pletení. Vše jsem ještě podpořil zhlédnutím několika zajímavých videí, v nichž byly techniky popsány a samozřejmě tady také byla demonstrace pletení konkrétních druhů oděvů. Jako úplný začátečník jsem vsadil na velmi jednoduchou záležitost. Mezi návody na pletení jsem si našel takový, který se věnoval obyčejné šále. Možná se vám to bude zdát vtipné, ale na víc jsem si prostě zatím netroufal.       

strih-damske-saty-2.jpg

Několikrát jsem zůstal na mrtvém bodě

Pochopitelně. Tak nějak jsem ani nepočítal s tím, že by se celá tato má bohulibá činnost mohla obejít bez momentu, kdy prostě nebudu vědět, jak bych měl postupovat dál. Přesto jsem si poměrně jednoduchým způsobem poradil. Stačilo jen vznést několik dotazů do poradny, jež je nedílnou součástí tohoto portálu. Odpovědí se mi v průběhu pracovního týdne dostalo velmi rychle. O víkendu jsem si musel počkat, což ovšem vůbec nevadilo.

navod-pleteni.jpg

Ženě jsem své tajemství nakonec prozradil

Před vlastní ženou se cokoli utajuje jen velmi složitě. Ani toto tajemství se nakonec nepodařilo ututlat, nicméně nakonec to ani nijak nevadilo. Zmiňovaný portál samozřejmě neznala, a tak byla moc ráda, že tady našla především zajímavé dámské střihy. Hned si některé koupila. Ty jí přišly okamžitě ve formátu PDF, vytiskla si je a začala pracovat. Ani nevíte, jaký jsem mělo dlouhou dobu klid sám pro sebe.   Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Radek Štěpán

Blog o všem, co mě momentálně baví a zajímá.
internet-3113279_1280.jpg
Oblíbenost autora: 7.15

O autorovi

Mám rád sport, společnost a vše okolo ní.

Kalendář

<<   únor 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

race