race

RŠblog

TÝDEN.CZ

20. 2. 2019
Rubrika: O dobrých věcech

Výsev rostlinek už je za mnou. Zkusil jsem to s ruličkami od toaletního papíru

Autor: Radek Štěpán

09.02.2019 11:10

Zima je v plném proudu, nicméně nám milovníkům zahrady už pomalu začíná sezona. Tedy alespoň v domácnosti. Zapotřebí je vyřešit výsev nejrůznějších rostlin, které nás poté budou především v létě a na podzim těšit. Typickým příkladem jsou rajčata. Ta si zaslouží pozornost už nyní. Výsev lze samozřejmě řešit jakkoli a do čehokoli. Já jsem pro letošní sezonu vyzkoušel ruličky od toaletního papíru, a tak jsem sám zvědavý, jak se bude situace mít do budoucna. Rozhodně nejde o nijak složitou činnost, o čemž vás ostatně přesvědčím v následujících řádcích. Tip samotný není přímo můj, našel jsem ho někde na internetu.

Složení ruliček

Vůbec nic náročného v tom nehledejte. Vezme se prost rulička, spodní část se několikrát nestřihne a vytvoří potřebné klopy. Ty se poté přehnou, a vytvoří se tak jednoduše dno. Díky tomu už zemina nebude mít kudy odcházet a bude přímo v ruličce držet. Výsevní substrát tedy do ruličky nasypeme a učiníme tak u všech ruliček naskládaných vedle sebe. Budeme tak mít připravenou celou sadbu, což do značné míry urychlí práci.

Přidání substrátu a výsev samotný

Když už jsem měl takto substrát v ruličkách připravený, mohl jsem velmi pohodlně a rychle začít s celým výsevem. Substrátu do ruličky stačí nasypat přibližně něco málo nad její polovinu. Pak už se vkládají semínka rostlin, které chceme mít předpěstované. Když už je vložíte do půdy, můžete je poté přikrýt další jemnou vrstvou zeminy. Je-li vše hotovo, nezbude než budoucí sazeničky pozalévat. Pak si můžete být jistí tím, že budou růst. Jen pozor na přelití. Jednou mi ujela ruka a rulička se postupně rozmáčela, což byl problém.   

Zalévání a přesazování

Zalévat je třeba pravidelně a střídmě. Co se týká přesazení, pak vězte, že se bude jednat o velmi jednoduchou a rychlou záležitost. Ruličky jenom vložíte do připravených děr na záhonu v době, kdy už venku bude hodně teplo. Postupem času se rozmočí a rozloží.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Radek Štěpán

Blog o všem, co mě momentálně baví a zajímá.
internet-3113279_1280.jpg
Oblíbenost autora: 7.15

O autorovi

Mám rád sport, společnost a vše okolo ní.

Kalendář

<<   únor 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

race